Хурма: посадка, догляд та підживлення

Дерево краси – так в народі називається хурма.

Цей чудовий золотистий плід, народжений на теренах Китаю, благотворно впливає на стан, пружність і колір шкіри, надає блиск волоссю і зміцнює нігті, виводить з організму шлаки і токсини.

Також, хурма, є прекрасним антидепресантом і, що важливо, чудово допомагає при похміллі.

Якщо Ви страждаєте серцево-судинними захворюваннями або хворобами щитовидної залози, хурма обов'язково повинна входити в Ваш раціон харчування, завдяки високому вмісту йоду, заліза, вітаміну С і Р, які зміцнюють стінки судин.

Хурма здатна нормалізувати роботу шлунково-кишкового тракту, підвищити тонус м'язів і боротися з захворюваннями нервової системи.

Деревина хурми відноситься до цінних порід родини Ебенових, завдяки своїй міцності і твердості.

Якщо Ви вирішили посадити у себе на садовій ділянці це чудове дерево, яке тішить своїми помаранчевими плодами, ознайомтеся з рекомендацією по посадці хурми.

Вирощування хурми – це цілий процес, який включає в себе вибір місця для посадки, підготовку ґрунту, правильний догляд за рослиною та підживлення. Отже, давайте детальніше розберемося з кожним кроком.

Вибір місця для посадки

Хурма – це теплолюбна рослина, тому важливо обрати для неї добре освітлене місце з повним сонячним доступом. Якщо ви знаходитесь в зоні з м’яким кліматом, оберіть місце з відкритим небом. Якщо ви живите в зоні з більш вологим кліматом, оберіть місце, що захищено від вітру, оскільки хурма досить вразлива до сильних вітрів. Виберіть місце, яке знаходиться на відстані від будівель та інших рослин які можуть заважати росту та розвитку хурми. Ґрунт повинен бути добре дренований, щоб уникнути застою води під корінням.

Висадження саджанців

Висаджуйте саджанці хурми восени або навесні, коли ґрунт вже розмерзлий та не надто вологий. Копайте отвір у ґрунті, що на декілька сантиметрів ширше ніж коріння саджанця,. Якщо саджанець 1-2-річний, посадкова яма має становити 1м². Якщо старший – 4-5-річний, то – 3м². Глибина отвору повинна бути такою, щоб верхня частина коріння була біля поверхні. Підготуйте ґрунт, додайте органічне добриво або компост, щоб підвищити рівень родючості ґрунту та забезпечити саджанцю всі необхідні поживні речовини. Потім засипте землю навколо коріння, обережно ущільнюючи ґрунт. Пам’ятайте, що не треба засипувати занадто багато ґрунту навколо стебла саджанця, оскільки це може привести до задушення коріння.

Догляд за саджанцем

Після посадки, саджанець потребує ретельного догляду, особливо в перші місяці після висадки. Регулярно поливайте саджанець, особливо в першій половині літа, коли є найбільша потреба у воді. Якщо ви живите в зоні з високими температурами, можливо доведеться поливати саджанець щодня.

Також потрібно забезпечити захист саджанця від шкідливих комах та хвороб. Регулярно оглядайте саджанець та прибирайте хворі, пошкоджені або в’ялі листки та гілки. Видаліть їх зі саджанця та знищте, щоб запобігти поширенню захворювання на інші частини рослини.

Підживлення

Саджанці хурми потребують додаткових поживних речовин, щоб розвиватися і рости здоровою та сильною рослиною. Вносіть добрива весною та влітку, щоб забезпечити достатню кількість макро та мікроелементів. Рекомендується використовувати компост або органічні добрива.

Застосовуйте добрива відповідно до вказівок на упаковці та не перевищуйте рекомендовану кількість, оскільки це може призвести до перевитрати ресурсів та навіть до пошкодження рослини. Крім того, не слід застосовувати добрива пізно восени, оскільки це може стимулювати ріст нових пагонів, які можуть замерзнути взимку.

Обрізка

Обрізка є важливим аспектом догляду за саджанцем хурми. Перші два роки після посадки не обрізайте саджанець, окрім видалення пошкоджених або хворих гілок. Від третього року можна починати обрізувати рослину, щоб стимулювати розвиток нових гілок та керувати формою крони. Обрізка повинна проводитись весною, коли рослина перебуває в стані спокою.

Захист від морозів

Саджанці хурми можуть бути чутливими до морозів, особливо в перші роки життя.

Застосовуйте мульчування навколо стовбура, щоб зберегти тепло в ґрунті та запобігти замерзанню коріння.

Накривайте дерево хурми агроволокном, якщо очікуються дуже сильний мороз.

У підсумку, посадка та догляд за хурмою можуть бути викликом для початківців.

Однак за допомогою правильної підготовки ґрунту, регулярного поливання, відповідного вибору добрив та обрізки, Ви зможете насолоджуватись плодами чудового екзотичного дерева!

А в нашому інтернет-магазині "БіоСад" ми пропонуємо Вам придбати найкращі сорти хурми по найнижчим цінам в Україні.

 

 

 

або

Зареєструйтесь, щоб мати доступ до всіх переваг шопінгу з Biosad

  • Доступ до Особистого кабінету
  • Отримання % від вартості замовлення на особистий бонусний рахунок
  • Можливість повної або часткової оплати замовлення бонусами
  • Інформація про наявність товару або зміни ціни на товар
  • Інформування про чинні акції та знижки
  • Можливість створення власного «Списку бажань»
  • Можливість збереження адреси та способу доставки
  • Доступ до всіх своїх замовлень