Ківі – без сумніву корисний фрукт, який люблять всі.
года багата клітковиною, амінокислотами, фруктозою і глюкозою, бета-каротином, вітамінами С, Е, РР, А і вітамінами групи В.
Також в ній багато кальцію, йоду, калію, фосфору, заліза, магнію, флавоноїдів, ензимів і фолієвої кислоти.
Ківі містить фермент актінідін, що розщеплює білки та сприяє травленню, тим самим допомагаючи боротися з розладами шлунка.
А завдяки калію, фрукт нормалізує кров’яний тиск і є відмінним засобом у боротьбі з атеросклерозом, а також знижує ризики утворення тромбів.
Якщо Ви хочете виростити у себе на ділянці такий смачний та корисний фрукт, ознайомтеся з особливостями вирощування ківі.
Важливо! Для плодоношення необхідно висаджувати один чоловічий і один жіночий саджанець.
Рослина віддає перевагу сонцю або півтіні.
Розміщують ківі, як правило, біля стін будинків з західної, північно-східної або північно-західної сторони.
Саджанці ківі пересаджують на постійне місце ранньою весною або пізно восени, обрізаючи саджанець на 3 бруньки за схемою 4Х6 метрів, оскільки ростуть ліани дуже інтенсивно і можуть досягати висоти 7-8 метрів.
Ківі воліють підкислені родючі ґрунти
Ківі не переносить посуху, тому необхідний рясний і своєчасний полив.
Рослина досить морозостійка, витримує температури до -25-28°С.
Важливо! Загрозу молодим паросткам несуть пізні весняні заморозки і холодні вітри.
Поради по висадці ківі:
1. Обов’язково очистіть землю від бур’янів і трави в межах метра від посадкової ями.
2. Викопайте яму на глибину кореневої маси і, приблизно, в 3 рази ширше.
3. Бережно помістіть коріння рослини в посадкову яму.
4. Використовуючи 50% вихідного грунту і 50% компосту, заповніть яму і обережно прикопайте рослину. Грунт утрамбовувати не можна.
5. Рясно полийте саджанець та мульчуйте грунт торфом і тирсою.
6. Якщо Ви висадили саджанець на сонці, обов’язково захистіть молодий пагін від прямих сонячних променів, використовуючи ширму. Дана операція необхідна в перший час (1-2 місяці), щоб уникнути опіку листя.
7. Молоді саджанці ківі привертають увагу котів, які можуть сильно пошкодити молоді пагони. Їм подобається своєрідний ефірний запах рослини. Тому після посадки необхідно встановити огорожі.
Після висадки, в перебігу декількох вегетаційних сезонів, здійснюйте ретельне прибирання бур’янів і трави в межах метра від місця посадки.
Протягом року необхідно проводити 3-4 кратне мотиження рядків, безпосередньо навколо рослини, глибина мотиження не повинна перевищувати 5 см, щоб уникнути пошкодження коренів.
Коріння ківі – мичкувате, розташоване близько до поверхні ґрунту і може легко пошкоджуватись, як механічним шляхом, так і шляхом внесення підвищеної дози мінеральних добрив.
Оскільки ківі – плодова рослина і, при правильному догляді, дає рясні врожаї, необхідно компенсувати великий винос елементів живлення з грунту, за рахунок своєчасного внесення органічних та мінеральних добрив.
Пропонуємо і Вам придбати для своєї ділянки такий дивовижний фрукт.
Наш розплідник "БіоСад" підготував для Вас найкращі сорти ківі.
Зареєструйтесь в особистому кабінеті
Зареєструйтесь, щоб мати доступ до всіх переваг шопінгу з Biosad